polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Klimatyzacja pozytywnie wpływa na samopoczucie

Klimatyzacja pozytywnie wpływa na samopoczucie

    


Utrzymanie najbardziej optymalnych warunków klimatycznych w pomieszczeniach w których przebywają i pracują ludzie, zapewnia tym osobom komfortowe samopoczucie oraz wpływa bezpośrednio na zmniejszenie odczucia zmęczenia. Najważniejsze czynniki odpowiedzialne za klimat w pomieszczeniu to wilgotność i temperatura powietrza, do tego należałoby dodać jeszcze prawidłową wentylację pomieszczeń aby zapewnić wystarczającą ilość tlenu w powietrzu do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Klimatyzacja w takim pomieszczeniu, gdy działa prawidłowo to zapewnia użytkownikom utrzymanie temperatury i wilgotności powietrza na odpowiednim poziomie (który określony jest w normach). Trzeba zwrócić jednak uwagę, że parametry powietrza składające się na mikroklimat pomieszczenia są zależne także od pory roku oraz aktywności ludzi przebywających.

 

Temperatura powietrza podczas lata w klimatyzowanym pomieszczeniu najlepiej aby utrzymywała się na poziomie 23 do 25 °C (+-1,5 °C), natomiast wilgotność względna powinna wynosić 50 % (+-10%). W sezonie zimowym optymalna temperatura to 21 do 22 °C (+-1,5 °C) oraz wilgotność na poziomie 45% (+-10%). Na dobre samopoczucie ludzi w pomieszczeniu ma jeszcze duży wpływ ruch powietrza, łatwo sobie to wyobrazić np. często latem przed nadchodzącą burzą można odczuć duszność - powoduje to stojące powietrze. Powietrze w pomieszczeniu powinno się poruszać z prędkością najlepiej 0,2 do 0,5 m/s. Jeśli mikroklimat w pomieszczeniu, gdzie przebywają ludzie posiada optymalne wartości temperatury, wilgotności, prędkości powietrza i zawartości tlenu, to człowiek w takich warunkach powinien czuć się bardziej komfortowo i wolniej się męczyć. W zakładach dobry klimat powinien wpłynąć pozytywnie na jakość pracy.


 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 213 guests online