polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Meble dedykowane

Meble dedykowane

 
 
Wygląd stoiska piekarniczego powinien być ściśle powiązany z charakterem sklepu, w którym zostało ono zaaranżowane.
Choć do lamusa odchodzą czasy kiedy eksponowano pieczywo w drucianych koszach, takie rozwiązanie można jeszcze spotkać w niewielkich sklepach. Są to głównie osiedlowe placówki o powierzchni 20-30mkw., gdzie pieczywo jest sprzedawane tylko w godzinach rannych a potem kosze są usuwane na zaplecze. W tej chwili klienci
decydują się najczęściej na zakup regałów dedykowanych. W większości sklepów ogólnospożywczych aranżacja stoiska piekarniczego jest zdeterminowana przez koszty. Całość wyposażenia charakteryzuje się skromną formą wzorniczą. Jego główną cechą jest funkcjonalność którą uzyskano przy najniższym nakładzie finansowym. Przykładowo długość regałów z pieczywem wynosi dwa metry, regały te są otwarte. Na nich zainstalowano wiklinowe kosze z pokrywą z pleksy, co jest podyktowane wymogami sanitarnymi. Taki rodzaj mebla i dyskontowy styl stoisk jest powszechnie obecny. Spotykamy go w małych, prywatnych sklepach i niejednokrotnie w wielu sklepach sieciowych.
Ciekawy wystrój można osiągnąć dzięki kilku meblom wykonanym na zamówienie. W ofercie producentów mebli jest również dostępnych wiele estetycznych rozwiązań dedykowanych stoiskom piekarniczym, które bazują na zestawach modułowych. Meble modułowe są obecnie podstawą wyposażenia większości sklepów. Jest to rozwiązanie sprawdzające sie zarówno w dużych supermarketach, jak i średnich oraz małych sklepach różnych branż. Duży wybór elementów umożliwia budowanie ciągów regałów, przy ścianach (regały przyścienne) oraz w przestrzeni środkowej pomieszczeń (gondole), o różnej długości i wysokości. Regały narożne, wewnętrzne i zewnętrzne, umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni w rogu pomieszczenia. W ofercie znajduje się np. regał piekarniczy skonstruowany na bazie regału metalowego, ale wyposażony w dodatkowe elementy przeznaczone do ekspozycji pieczywa. Te elementy to drewniane półki lub pojemniki. Jeszcze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest umieszczenie bezpośrednio na zwykłych pólkach metalowych koszy wiklinowych do prezentacji bułek lub mat wiklinowych na chleb. Rodzaj konstrukcji regałów oczywiście znajduje
odzwierciedlenie w ich cenie. Regał z wysuwanymi pojemnikami jest droższy a dokładna jego cena jest uzależniona od konfiguracji. Ponadto możliwe są aranżacje na podstawie indywidualnego projektu.
Siłą prezentowanego stoiska, poza atrakcyjną aranżacją, jest dobre oświetlenie. Ważne jest nie tylko to jak zaprezentujemy produkty ale także w jaki sposób dobierzemy oświetlenie do ich eksponowania. Odpowiednio dobrane światło zwiększa sprzedaż i obroty sklepu. Uwidacznia bowiem jakość pieczywa, zachęca klientów do robienia zakupów i tworzy atmosferę przyciągającą wzrok. Złe oświetlenie odstrasza nieodpowiednią barwą produktów.
Należy pamiętać, że właściwości produktów spożywczych określają specjalne wymagania dla oświetlenia. Dlatego wybór źródeł światła, filtrów i odbłyśników kształtujących wiązkę światła musi być dopasowany do różnych cech poszczególnego asortymentu. Diody LED są najnowszym rozwiązaniem w oświetleniu regałów sklepowych. W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek są mniej energochłonne, o wiele bardziej żywotne i produkują o wiele mniej ciepła. Ponadto dają możliwość dobrania odpowiedniej barwy światła do towaru. Do tegorocznej oferty wprowadziliśmy także szereg zmian umożliwiających różnorodną konfigurację półek - począwszy od półek prostych drucianych, poprzez półki towarowane od tyłu, aż do półek wysuwanych przed regał. We wszystkich tych półkach jest możliwość dodatkowego podświetlenia asortymentu.
Najnowsza propozycja mebla piekarniczego wykonana jest z drewna bukowego oraz wyposażona w specjalistyczne oświetlenie, aluminiową szufladę na okruchy oraz listwę cenową. Całkowitą innowacją są specjalistyczne szuflady na bułki, które przy wysuwaniu podnoszą automatycznie klapkę do góry. Dzięki tej konstrukcji klient ma wygodny i swobodny dostęp do pieczywa bez konieczności podtrzymywania klapki. Rozwiązanie konstrukcyjne umożliwia wsyp pieczywa od tyłu regału do specjalnie zaprojektowanych kuwet. Do działów piekarniczych już istniejących, gdzie w bardzo wielu przypadkach zastosowanie mają regały metalowe, jest możliwość wykonania tylko samych szuflad bez konieczności modernizacji całego stoiska.


Źródło: www.norco.pl/229-meble-dedykowane


 
 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 79 guests online