polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Pomieszczenie swobodnie oddycha

Pomieszczenie swobodnie oddychaOdpowiednia temperatura oraz cyrkulacja świeżego i oczyszczonego powietrza wewnątrz pomieszczenia ma decydujący wpływ na komfort życia i pracy, na zdrowie i dobre samopoczucie przebywających w nim osób.

 

W biurach często montowane są okna, których nie można otwierać. W mieszkaniach z kolei coraz bardziej popularne stają się okna PCW, które nierozszczelnione, powstrzymują dopływ świeżego powietrza. Aby odblokować jego przepływ, w pomieszczeniach zamkniętych stosuje się zaawansowane urządzenia klimatyzacyjne.

Zapewnienie właściwego obiegu powietrza w pomieszczeniach użytkowych to wymagające zadanie, któremu musi sprostać klimatyzator. Od sprawności i wydajności urządzenia zależeć będzie, czy we wnętrzu, w którym pracuje, nie dojdzie do nadmiernego wyziębienia czy wręcz przeciwnie – przegrzania.

 

klimatyzacja lubin legnica polkowice głogówTemperatura pod kontrolą

Właściwy poziom temperatury powietrza i jego systematyczne utrzymanie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Temperatura korzystna dla organizmu w czasie przebywania w pomieszczeniu zamkniętym to 20 – 25 st. C.

W takich tylko warunkach organizm może funkcjonować wydajnie. Jednocześnie oprócz odpowiedniej regulacji poziomu temperatury powietrze powinno zachowywać wilgotność, która powstrzyma unoszenie się kurzu i silnie uczulających alergenów. Istotna jest więc również biofiltracja powietrza.

Sprawnie funkcjonująca klimatyzacja za sprawą biofiltra ma właściwości dezynfekujące powietrze poprzez niemal 95 – 99-procentowe usuwanie chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Klimatyzacja legnica. Bardzo ważną cechą klimatyzatorów, zwłaszcza dla alergików, jest również ujemna jonizacja powietrza.

Funkcja jonizatora polega na pozbawieniu alergenów, bakterii i wirusów swoistej siły nośnej, którą wywierają na nie działające jak magnes – jony dodatnie, umożliwiające szkodliwym mikrocząstkom krążenie w powietrzu.

 

Powiew sterowany dotykiem

Automatyzacja urządzeń klimatyzacyjnych może być wsparta również elektronicznymi sterownikami. Bezprzewodowe i przewodowe regulatory temperatury zarządzają pracą urządzeń chłodzących i grzewczych, a ich wielofunkcyjność pozwala obsługiwać kilka klimatyzatorów jednocześnie, zachowując odrębność ustawień dla każdego z osobna. Klimatyzacja lubin. W przypadku chwilowego braku w dostawie prądu, funkcja restartu automatycznie przywróci działanie nawiewu. Innowacyjnym rozwiązaniem, wprowadzonym do klimatyzatorów jest możliwość wyposażenia w moduł, dzięki któremu sterowanie urządzeniem będzie możliwe również za pośrednictwem telefonu.

 

Dobry wybór

Dziś, kiedy klimatyzator kosztuje tyle co dobry telewizor, a nawet mniej – warto zastanowić się nad inwestycją, która stanowi nie tylko alternatywę dla nieznośnych upałów, ale jest również ratunkiem dla alergików, dzieci, osób starszych i wszystkich tych, którzy w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza nie są w stanie właściwie funkcjonować i efektywnie wykonywać swoich obowiązków. Klimatyzacja polkowice. Aby dobrze służył, wybór klimatyzatora powinien być jednak starannie przemyślany. Należy wziąć pod uwagę to, jaka jest powierzchnia pomieszczenia, ekspozycja na światło słoneczne, ilość oraz kierunek okien i drzwi, liczba przebywających w środku osób oraz wytwarzanie ciepła przez urządzenia elektrotechniczne. Klimatyzacja głogów. Warto więc skorzystać z rady fachowca z branży, bo oprócz właściwego wyboru urządzenia równie ważny jest profesjonalny sposób montażu klimatyzatorów.

Klimatyzacja poprawia mikroklimat pomieszczenia, a tym samym codzienną jakość życia i pracy. Poprzez dokładną filtrację pozwala utrzymać czyste powitrze. Dzięki klimatyzatorom bez wysiłku możemy uzyskać oczekiwaną temperaturę oraz wilgotność względną powietrza.


Źródło: http://www.rp.pl/artykul/485946.html?print-tak
 

 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 85 guests online