polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Wady i zalety klimatyzacji

Wady i zalety klimatyzacji   

 

Oczywiście wszystko musi być stosowane z umiarem. Okazuje się, że przeprowadzanych było wiele badań nad klimatyzacją i jej wpływem na organizm i samopoczucie człowieka. Lekarze apelują, aby nie przesadzać z chłodzeniem. Optymalna temperatura ciepła to 20-24 st. C. W takiej też temperaturze organizm ludzki funkcjonuje najlepiej. Z kolei jeśli wejdzie się do mocno wyziębionego pokoju, szczególnie bezpośrednio z upału, to przeziębienie gotowe.

 

Jednocześnie powietrze, którym oddychamy, powinno mieć odpowiednią wilgotność i być wolne od kurzu. Z kolei na pewno zaletą klimatyzacji, oprócz oczywiście ochładzania powietrza, jest fakt, że niszczy ona wszelkie zarazki. Najnowsze modele klimatyzatorów posiadają specjalne filtry, które mają za zadanie usuwanie z powietrza zanieczyszczeń i zapobieganie rozprzestrzenianiu się bakterii szkodliwych dla zdrowia.

 

Minusem dla klimatyzacji jest to, że wysusza ona powietrze, które powinno mieć określoną wilgotność. W dobrze klimatyzowanym biurze okazuje się, że wilgotność powietrza spada praktycznie do zera. Ponadto wszystkie pozostałe znajdujące się tam urządzenia elektroniczne (komputery, faksy, kserokopiarki) dodatkowo obniżają wilgotność danego pomieszczenia. Stąd też po ośmiu godzinach pracy skóra jest wysuszona i ściągnięta. Na twarzy mogą się nawet pojawić czerwone plamy, wypryski bądź ropne krostki, ale to w skrajnych przypadkach i rzadko. 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 62 guests online