polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Meble chłodnicze - jakie wybrać?

Jak odpowiednio wyposażyć sklep?

 

 

Witryny cukiernicze i chłodnicze stanowią wyposażenie sklepów spożywczych, w tym przede wszystkim hipermarketów i supermarketów. Są niezbędne do utrzymania różnego rodzaju produktów we właściwym stanie, nadającym się do konsumpcji. Dlatego też warto wiedzieć jak dobrać odpowiedni asortyment oraz jak o niego dbać.

 

 

Witryny cukiernicze zapewniają utrzymanie świeżości i odpowiedniej formy słodkim wyrobom. Występują w dwóch wariantach – chłodniczym i grzewczym. Meble cukiernicze o właściwościach chłodzących służą do prezentowania tortów, ciast czy deserów. Wersja grzewcza odpowiednia jest dla wyrobów z pieczywa francuskiego takich jak croissanty, babeczki oraz szybkich przekąsek. Witryny cukiernicze przeważnie posiadają system półek, których położenie oraz kąt nachylenia można regulować. Ważne jest to przy efektywnym eksponowaniu produktu. Witryny mogą mieć dwustronnie uchylne ściany, wykonane z nietłukącego się tworzywa. Dzięki temu produkty są dobrze wyeksponowane i ułatwiają dostęp do wyrobów cukierniczych. Urządzenia mają możliwość łączenia w ciągi oraz zasilania agregatem zewnętrznym.

 

Wielkimi krokami zbliża się lato – najgorętsza z pór roku. W związku z tym w każdym sklepie spożywczym chłodziarki są witrynami nie do zastąpienia.

 

Wśród tej kategorii wyróżniamy różne rodzaje mebli. Są to witryny chłodnicze, regały chłodnicze, szafy chłodnicze oraz wyspy chłodnicze zwane też gondolami lub bonetami mroźniczymi. Witryny chłodnicze służą do przechowywania i ekspozycji produktów spożywczych, które przeznaczone są do trzymania w niższej temperaturze, ale również rożnego rodzaju napojów.

 

Co lepsze – lada czy regał

Często pojawia się dylemat co wybrać – ladę chłodniczą czy regał. W celu podjęcia właściwej decyzji należy zastanowić się, jakie produkty będą umieszczone w środku oraz ile mamy miejsca do zagospodarowania. Istotne są też walory estetyczne, ponieważ ładnie urządzony sklep może przyciągnąć nowych klientów i utrzymać dotychczasowych.

 

Regały chłodnicze służą do sprzedaży samoobsługowej różnych towarów spożywczych wymagających chłodzenia. Często wyposażone są w urządzenia służące do automatycznego oszraniania oraz osłonę nocną. Ułatwiają wyeksponowanie towaru na dużej płaszczyźnie pionowej. Przeważnie wystawiane są w nich produkty w opakowaniach kartonowych lub szklanych, takie jak mleko, nabiał czy soki.

 

Lady chłodnicze natomiast wykorzystywane są tam, gdzie wystawia się towar spożywczy, który nie jest w opakowaniu ochronnym. Są to na przykład sery bądź wędliny. W tym wypadku towar podaje sprzedawca, ale produkty wystawione w ladach chłodniczych są bardzo dobrze widoczne dla klienta. Lady chłodnicze zajmują też zdecydowanie więcej miejsca niż regały chłodnicze.

 

Ważnym aspektem jest wykonanie, które powinno być stosowne do przechowywanego asortymentu:

• ladom nabiałowym wystarczy malowana powierzchnia ekspozycyjna oraz rozmrażanie przez postój agregatu, spowodowane to jest szerokim zakresem temperatur, w jakich można przechowywać nabiał,

• lady na mięso, drób, wędliny powinny już być odtajane elektrycznie dla zachowania wąskiego reżimu temperaturowego,

• lady z przeznaczeniem na ryby i przetwory rybne (marynaty) powinny być wykonane (powierzchnie wewnętrzne) z wysokogatunkowej stali (kwasoodpornej), a parowniki w tych meblach winny być pokryte specjalną, epoksydową powłoką antykorozyjną, która zapobiega ich przedwczesnemu zużyciu (parowniki w oparach octu i kwasów rybopochodnych bardzo szybko korodują).

 

Jak zadbać o sprzęt

Prawidłowo eksploatowane lady chłodnicze mogą służyć swojemu właścicielowi nawet 10 lat bez konieczności napraw. Należy jedynie w miarę często czyścić skraplacze oraz codziennie myć urządzenie za pomocą detergentów. Ważne jest również, aby co jakiś czas fachowiec wykonał przegląd techniczny takiego mebla.

 

Podsumowując – pamiętajmy o odpowiednim doborze sprzętu do asortymentu, który będziemy w nim przechowywać. Należy również odpowiednio konserwować i dbać każdego dnia o meble. Jeżeli decydujemy się na zakup witryny, to za radą fachowców korzystniejsze będzie wstawienie do sklepu nowego sprzętu. Wydamy wtedy trochę więcej, ale będziemy pewni, że maszyna nie popsuje się tuż po zakupie, a produkty trzymane w wysokiej jakości urządzeniach zachowają swoją przydatność.


 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 193 guests online